Stowarzyszenie Absolwentów
AWF WarszawaOrganizacja pożytku publicznego

Pożyteczny podatek 1%

Zbliża się termin, w którym zdecydować możemy o przekazaniu 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Ten status Stowarzyszenie Absolwentów AWF otrzymało w 2008 roku. Każdego roku zachęcamy Was – koledzy absolwenci do wpłaty tego podatku na rzecz naszej organizacji.

Środki, które otrzymaliśmy od Was w minionym roku niemal w całości przeznaczyliśmy na organizację Zjazdu Absolwentów, z okazji 85 lecia Uczelni. Pieniądze nie zostały zmarnowane a nasze tradycyjne spotkanie było udane i dobrze zorganizowane.

W tym roku wszystkie zebrane w ten sposób fundusze zamierzamy zainwestować w reaktywację naszego kultowego Klubu Relax. Jest to najważniejsze przedsięwzięcie tej kadencji Stowarzyszenia. W tej chwili dysponujemy ok. 30% kwoty niezbędnej do rozpoczęcia remontu. Liczy się każdy grosz. Mamy już poważnie zaawansowane prace związane z projektem architektonicznym ale pieniędzy na rozpoczęcie remontu ciągle brakuje.

Chcemy nowy/stary Relax przekształcić w prawdziwy ośrodek naszej kultury i tożsamości, miejsce w którym napić się można świetnej kawy, zjeść pyszne ciasto, spotkać się z przyjaciółmi z czasów studiów, odpocząć po spacerze czy uczestniczyć w organizowanym wydarzeniu kulturalnym.

Jeśli każdy z naszych absolwentów zadzwoni do pięciu swoich koleżanek i kolegów, z którymi utrzymuje kontakt i namówi ich na wpłatę 1%, a oni znajdą dalszych chętnych, to potrzebną na remont Relaxu sumę szybko uzbieramy. Akademię ukończyło dwadzieścia tysięcy absolwentów. Gdyby tylko dotarł ten apel do wszystkich, jesteśmy przekonani, że to przedsięwzięcie się nam uda.

Wszyscy nasi absolwenci, którzy w poprzednim roku przekazali nam 1% swojego podatku otrzymali szczera podziękowania. Przypominamy jednak, że udostępnienia nazwiska darczyńcy jest możliwe tylko wówczas, gdy wyrazi on zgodę, poprzez zakreślenie odpowiedniej rubryki w formularzu podatkowym.

Licząc na kontynuację z Waszej strony tej akcji w bieżącym roku przypominamy: wystarczy do formularza PIT wpisać kwotę wyliczoną jako 1% podatku oraz nasz numer KRS – 0000 194 157 Potrzebna nam jest Wasza pomoc. Musimy mieć ten klub.

Zarząd Stowarzyszenia
Absolwentów AWF

KwartalnikAbsolwenci

Absolwenci nr 50

Pismo Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa

Czytaj więcej

 Wydawnictwa

Piękna Góra

Historia i wspomnienia

Zobacz więcej